Patrik Hartl vydává nový román v nakladatelství Ivana Pilipa

Novinka Patrika Hartla nazvaná Nejlepší víkend vychází v nakladatelství Bourdon v nákladu 200 000 Kč.

Přítomnost Patrika Hartla rozpoznáte okamžitě, jeho smích se často ozývá v divadelním sále pražského Studia DVA, pro které pravidelně píše hry, ale i jinde – například ve vysílání Radiožurnálu před dvěma lety.

Tam také na sebe prozradil, že je hyperaktivní a páru vypouští hlavně psaním. „Nevydržím mít v hlavě prázdno. To mě nervuje a jsem nešťastný a agresivní a čím jsem starší, tím víc jsem nerudný, když nemám v hlavě zaplněno. Takže pořád něco vymýšlím, a když vymýšlím, tak ta energie, která ve mně je – jsem hodně temperamentní – se strká na papír a je to všechno v pořádku. Jsem takový přetuněný trabant,“ řekl Radiožurnálu.

Psát hry mu ale nestačí, před deseti lety natočil film Taková normální rodinka a před šesti lety napsal svůj první humoristický román Prvok, Šampon, Tečka a Karel. Že je název knihy tak trochu divný, mu už tehdy podle svých slov říkal Ivan Pilip, někdejší politik a také příbuzný Patrika Hartla.

„Jednou jsme seděli na terase, povídali si o knihách a tak říká: ‚Já pořád píšu divadelní hry. To je hezká věc, ale je to takové neuchopitelné. Není to, že bych třeba někde dal někomu knihu nebo ji viděl někde ve výloze. Ta hra se odehraje, skončí, kdybych já někdy napsal román, to by se mi líbilo.‘ Já jsem říkal: ‚Víš, měl jsem tady řadu aktivit a mám strašně rád lidi z tvé knihy. Kdyby mně se něco líbilo podnikat, tak vydávat knížky. Nejde na tom asi dělat moc velké obraty, ale je to hezká činnost,‘“ popsal Pilip.

Více se dočtete na webu Českého rozhlasu